درخواست تدریس

حرفه با هدف آموزش و پرورش نیروی حرفه‌ای و متخصص برای جامعه حرفه‌ای مهندسی و شهرسازی، جهت تدریس و آموزش و رشد کارآموزان استانداردهایی در نظر گرفته است. خواهشمندیم متن زیر را با دقت مطالعه فرموده و لحاظ فرمایید.

 استانداردها

الف) کیفیت صدا و تصویر
در استفاده از هر نرم‌افزار برای تهیه فیلم‌های آموزشی محدودیتی ندارید. اما باید تصاویر به صورت واضح تهیه شده و صدای گفتار شما فاقد نویز و صداهای زائد بوده و به وضوح شنیده شود. اگر دوره آموزشی شما وبینار بوده یا فیلم کارگاه‌های آموزشی می‌باشد باید پیش از ارسال در گروه آموزشی حرفه، ویرایش شده و از کیفیت صدا و تصویر مطمئن شوید تا فیلم شما منتشر گردد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از ضبط فیلم، متن گفت‌و‌گوی خود را تمرین کرده باشید تا با تسلط بیشتری به تدریس بپردازید. در نظر داشته باشید کلیه دوره‌های آموزشی از نظر کیفیت صدا و تصویر و فن بیان رتبه‌بندی خواهند شد.

ب) ویدئوی معرفی دوره
چه دوره شما ضبط شده باشد چه فیلم وبینار یا کارگاه آموزشی باشد باید یک ویدئوی معرفی دوره را تهیه نمایید تا پیش از خرید دوره توسط کارآموزان، اطلاعات کافی در مورد ماهیت و موضوع دوره در اختیار آنها قرار داده و اعتمادشان را جلب کند.
پیشنهاد می‌کنیم در ویدئوی معرفی، به ترتیب اولویت به نکات زیر بپردازید:

  • خودتان، سابقه کاری و تدریستان را معرفی فرمایید.
  • دوره شما چیست و به چه موضوعاتی می‌پردازد؟
  • این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
  • پس از مشاهده کامل دوره، کارآموزان چه دانشی به دست می‌آورند (چه چیزی را یاد می‌گیرند؟)
  • چرا باید دوره شما را بخرند؟ (ویژگی‌های بارز دوره آموزشی شما چیست؟)
  • تعداد جلسات و سرفصل‌های ارائه شده را توضیح فرمایید.
  • نحوه ارزیابی کارآموزان بعد از اتمام دوره چگونه خواهد بود؟

ج) فهرست‌بندی
توصیه می‌کنیم دوره آموزشی خود را به چند جلسه و سرفصل تقسیم کنید تا کیفیت یادگیری کارآموزان افزایش یافته و تمایل به مشاهده دوره شما بیشتر شود. برای این موضوع، می‌توانید دوره‌هایی که به عنوان نمونه در سایت “حرفه”  منتشر شده را مشاهده کرده و از آنها ایده بگیرید. “حرفه” همیشه از ایده‌های نو و خلاقانه شما برای آموزش بهتر استقبال می‌کند.

د) پشتیبانی آموزشی
یکی از اصلی‌ترین تعهدات گروه آموزشی “حرفه”  به کارآموزان، پشتیبانی آموزشی می‌باشد.
مدرسان نیز باید در اسرع وقت به مشکلات آموزشی کارآموزان خود پاسخ دهند تا علاوه بر احترام به نیازهای آموزشی آنها، دانش خود را به صورت عمومی به نمایش گذاشته، اعتماد سایر کاربران را جلب کرده و فروش خود را افزایش دهند.

ذ) دانش تخصصی مدرس
با توجه به فعالیت تخصصی گروه آموزشی “حرفه”  در حوزه آموزش نیروی متخصص برای جامعه حرفه‌ای تخصصی مهندسی و شهرسازی، مدرسان گروه نیز باید از تخصص کافی برای ارائه دوره‌های آموزشی برخوردار باشند. کلیه دوره‌های آموزشی مدرسان توسط تیم آموزشی “حرفه” مشاهده شده و در صورت دارا بودن کیفیت آموزشی مناسب، منتشر خواهند شد.


ر) انتخاب موضوع و محتوای دوره
توصیه می‌کنیم جهت افزایش فروش، موضوعاتی جدید و تخصصی‌ترو کاربردی‌تری را انتخاب کرده یا سرفصل‌های خود را به گونه‌ای ترتیب دهید که نسبت به سایر دوره‌ها برتری محسوسی داشته باشد.
همچنین می‌توانید در نحوه آموزش، خلاقیت به خرج داده و چالش‌ها و تمرین‌های آموزشی جذابی را در دوره ارائه نمایید.

ز) کپی رایت
دوره‌های مدرسان نباید دارای واترمارک و لگوی سایت‌های شخصی یا سایر پلتفرم‌های انتشار ویدئو باشند.

جهت فعالیت رسمی به عنوان مدرس در سایت “حرفه”، مطالعه قرارداد زیر و تایید آن توسط شما ضروری است.

متن قرارداد

قرارداد حاضر بـراساس کلیه قوانین و مقررات جاری و ساری جمهوری اسلامی ایران بـه صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه‌های مربوطه بـه صورت خاص، از تاریخ ثبت درخواست جهت تدریس در سایت “حرفه”  بـه رسمیت قانونی خواهد رسید. این قرارداد فیمابین وبسایت “حرفه”  به نـمایندگی “نگار جوکار” از یک سو و “شما” که در این قرارداد “مدرس” نامیده می شوید، از سوی دیگر، طبق شرایط زیر به امضاء رسیده است.

ماده ۱ – موضوع قرارداد

۱.۱. تولید محتوای ویدیویی آموزشی، توسط مدرس

۲.۱. عرضه و بازاریابی محتوای تولید شده، توسط گروه آموزشی “حرفه”

ماده ۲ – وجاهت قانونی

۱.۲. بـه مـوجب این قرارداد حق انتشار محتوای ویدیویی ارایه شده از سوی مدرس در اختیار گروه آموزشی “حرفه”  قرار گرفته و از تاریخ تایید قرارداد توسط مدرس، گروه آموزشی “حرفه”  بـه عنوان ناشر کلیه محتوای آموزشی تهیه شده توسط مدرس شناخته خواهد شد.

۲.۲. کلیه اطلاعات و مشخصات درج شده در پروفایل کاربری مدرس، مرجع طرف حساب قرارداد خواهد بود.

ماده ۳ – مبلغ قرارداد و نحوه فروش

۱.۳. گروه آموزشی حرفه  به عنوان تهیه کننده بستر فروش محتوای آموزشی مدرسان، پس از هر فروش در هر دوره آموزشی، ۵۰ درصد قیمت نهایی هر دوره را به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد.

۲.۳. در صـورت اعمال تخفیف‌های مناسبتی از سوی گروه آموزشی “حرفه”  یا خرید دوره‌های مدرس با کد تخفیف یا تخفیف در سبد خرید، مبلغ نهایی پرداخت شده مرجع درآمد مدرس قرار گرفته و کارمزد گروه آموزشی حرفه  نیز از مبلغ نهایی پرداخت شده محاسبه و کسر خواهد شد.

۳.۳. گروه آموزشی “حرفه” مجاز است جهت اجرای برنامه‌های بازاریابی و فروش دوره‌ها، بنا به صلاحدید خود از تخفیف برای دوره‌ها استفاده نماید.

۳.۴. با توجه به وجود سیستم کیف پول در گروه آموزشی “حرفه”، امکان خرید دوره‌های مدرسان ایرانی با موجودی کیف پول میسر خواهد بود.

ماده ۴ تسویه حساب

۴.۱. واریز درآمد مدرسان به حساب بانکی مندرج در پروفایل کاربری آنان پس از  ثبت درخواست در پنل کاربری مدرس انجام خواهد شد. لذا مسئولیت صحت اطلاعات حساب بانکی بر عهده مدرس خواهد بود.

۴.۲. واریز درآمد نهایی مدرسان تنها در صورتی انجام می‌شود که درخواست واریز وجه توسط مدرس تا قبل از روز بیستم هر ماه ثبت گردد.

۴.۳. واریز درآمد نهایی مدرسانی که مبلغ درآمد آنها بیش از بیست هزار تومان باشد پس از درخواست کتبی انجام خواهد شد.

۴.۴. پرداخت نهایی مبلغ درآمد به حساب مدرسان بر اساس ترتیب ثبت درخواست و در بازه ده روز پایانی هر ماه انجام خواهد شد.

ماده ۵ تعهدات مدرس

۵.۱. مدرس متعهد می‌شود که محتوای آموزشی خود را با رعایت اصول اخلاقی، حرفه‌ای و کپی رایت تهیه کند.

۵.۱. مدرس متعهد می‌شود در تهیه محتوای آموزشی خود، استانداردهای گروه آموزشی “حرفه”  را رعایت نماید.

۵.۳. مدرس متعهد می‌شود پس از انتشار دوره خود در گروه آموزشی حرفه، نسبت به پشتیبانی آموزشی کارآموزان و پاسخ به سوالات و مشکلات آموزشی آنها در اسرع وقت اقدام نماید.

۵.۳. مدرس متعهد می‌شود دوره آموزشی ارائه شده به گروه آموزشی “حرفه” را در هیچ جای دیگری به اشتراک و برای فروش نمی‌گذارد.

ماه ۶ سایر موارد

۶.۱. گروه آموزشی حرفه  حق خود می‌داند که متن این قرارداد را تغییر دهد. همچنین متعهد می‌گردد تغییر مربوطه را به اطلاع مدرسان برساند. قرارداد جدید به طور خودکار توسط مدرس پذیرفته تلقی می‌گردد.

۶.۲. ویرایش اطلاعات دوره یا حذف آن در گروه آموزشی حرفه  با ثبت درخواست در پنل کاربری مدرس انجام خواهد پذیرفت.

۶.۳. در صورت نقض قوانین گروه آموزشی حرفه  توسط مدرس یا هر گونه تخلف شناسایی شده از سوی مدرس، گروه آموزشی حرفه  حق خود می‌داند پس از اطلاع به مدرس نسبت به رفع مشکل مربوطه، در صورت عدم رفع مشکل و یا امکان پذیر نبودن اصلاح آن، نسبت به حذف دوره یا حذف حساب کاربری مدرس و مسدود کردن موجودی حساب مدرس اقدام نماید.

۶.۴. این قرارداد در نسخه اول و در تاریخ  ۱۷ تیرماه ۱۳۹۸ تهیه و منتشر شده است